חוסר שוויון ואי צדק בטפול בהורים זקנים

שלום

אבקש אם ניתן לשאול שאלה את ד"ר ליאורה בר טור בעקבות כתבה שקראתי בעיתון לאשה בנושא טיפול בהורים ובה מופיעה 10 נקודות עזרה בנושא ואחד מהם עזרה מאחים / אחיות . 

אבקש לקבל הצעות כיצד אני משכנע את אשתי לחלוק את עומס בטיפול הרפואי / הרגשי / המעשי באימה המבוגרת עם אחייה .
לאשתי היקרה יש אם מזדקנת עם בעיות רפואיות , רגשיות ובעיות מעשיות ואשתי שתהייה בריאה לוקחת את כל הטיפול על עצמה למרות שיש לה גם אח , כל העומס נופל עלייה והיא לא פונה לאחייה לעזרה וכנ"ל גם האם לא פונה לבנה משום מה והוא יושב בצד וטוען שאינו מבין אינו יודע או לא יכול לעזור כי לא מבין כלום וכן אין לו זמן והאם והבת השלימו עם המצב שנקרא "הפרה הקדושה"שאליו לא פונים ואז כל העומס נופל על אישתי וגם כלי כמובן שאני לוקח אחריות כי זו חמתי ועוזר ככל שניתן  .
כמובן שאינני מפיל את כל העומס על אשתי ועוזר לה ככל שניתן אבל נראה לי שהמצב הולך ומחמיר וכשבקשתי את אשתי לערב ולידע את אחייה ענתה כי זה לא נראה לה מעשי ואני "מחפש את אחייה" ובזה סיימה את הנושא .

כשפניתי לאשתי היא בין היתר אמרה לי שאם אני לא רוצה אני לא חייב לעזור "אף אחד לא ביקש ממך " ואף נאמר פעם "שנדחפתי לעזור " .
בקיצור , כיצד אני משכנע את אשתי לחלוק את העומס עם אחייה , כאן לא מדובר בעזרה כספית בשלב זה אם כי גם זה יגיע בשלב מסוים .
לא מצליל להבין מדוע אשתי לא פונה לאחיי לעזרה , כן לא מצליח להבין איך הבן שהוא נשוי + ילדים אינו מצטרף לעגלה הרי זו אמא שלו לא שלי ?
אשמח לקבל הצעה איך אני משכנע אותה לפנות לאחיי על מנת להוריד את העומס במחצית ממנה או לפחות חלקית .

האם לדעתך אני צריך לשבת בצד , לא להתערב גם שאני רואה שכל העומס נופל על אשתי ?
תודה

תשובה:

שלום רב
התנהגות זאת לצערי מוכרת והיא קיימת בהרבה משפחות
ישנו ילד "מועדף" ואין קשר בין הנתינה וההשקעה שלו בהורה לבין היחס או התמורה שהוא מקבל
אין צדק ואין שוויון במשפחה. זאת עובדה ידועה שנחקרה גם בספרות המקצועית ברחבי העולם
לימדו לקבל את זה במקום להילחם
כל ילד נותן לפי יכולתו וההשוואה או המלחמה על הצדק לא תועיל
ניתן כמובן לנסות להפנות את האמא אליו אבל בעדינות ולא בתוקפנות
Copyright ן¿½ 2008 Tzmatim, All rights reserved.