אימון קוגניטיבי
אימון קוגניטיבי אישי בגיל מבוגר הוא חדשני ומתבסס, בין היתר, על גישת הפסיכולוגיה החיובית לפיה בכל אדם קיימים כוחות פנימיים ורזרבות שאינן מנוצלות. לאלה מצטרפים בגיל מבוגר התנסויות החיים, המומחיות והידע הנאגרים במשך עשרות בשנים. המאמן מתלווה לאדם המבוגר בתהליך שיטתי, מובנה וממוקד של שדרוג איכות חייו תוך בניית תוכניות פעולה לביטוי מרבי של היכולות הקיימות בו והשגת יעדים החשובים עבורו.
 
מי המתאמן ומהי תוכנית האימון?
מי המתאמן:
  • כל אדם המעוניין לתגבר ולשפר את היכולות הקוגניטיביות הקיימות
  • כל אדם המרגיש ירידה בתפקוד הקוגניטיבי עם הגיל
  • כל אדם החושש או חרד מפני שינויים הצפויים עם הגיל
 
מהי תוכנית האימון?
מהי תוכנית האימון:
המפגשים הראשונים מוקדשים לבחינת אורח החיים של המתאמן: הרגלי תזונה, שינה, פעילות גופנית, מחלות, תרופות הנלקחות על בסיס קבוע, סביבה חברתית, תפקידי החיים, פעילות בשעות הפנאי, מצב נפשי ולמעשה כל תחום חיים היכול באופן ישיר או עקיף להשפיע על תפקוד קוגניטיבי. בנוסף, מועבר למתאמן מבחן קצר הבודק את מצבו הקוגניטיבי ומזהה את התחומים בהם חלה ירידה משמעותית. במידת הצורך ובהתאם לאבחון הראשוני מופנה המתאמן לאבחון נוירופסיכולוגי. בשלב שני מוגדרת מטרת האימון (למשל, שיפור יכולת הריכוז) ונבנית במשותף תוכנית אימון אישית תוך בחינת שיטות שונות ומסלולי אימון. המפגשים לאחר מכן מוקדשים לעבודה משותפת, בהתאם לקצב המתאמן, תוך התקדמות לעבר המטרה. תקופת האימון האישי מלווה בתמיכה טלפונית קבועה. לאחר השגת המטרה יורד היקף האימון למפגש תקופתי או לקשר טלפוני בלבד, בהתאם להחלטה משותפת של המאמן והמתאמן.
 
אימון קוגניטיבי אישי הינו לא רק דרך למיצוי תפקוד קוגניטיבי בגיל מבוגר ולהעלאת הרווחה הנפשית, הוא מהווה הצהרה אישית של האדם לגבי האחריות שיש לו על חייו והיכולת שלו להשפיע עליהם ולשפרם. 
 
בשיתוף עם חברת "רי-מיינד" ומנהלה אהוד שפירא, www.re-mind.co.il
Copyright ן¿½ 2008 Tzmatim, All rights reserved.